Aktualności

Witamy!

2014-10-03

Cieszymy się bardzo z Państwa odwiedzin na naszej stronie. Niestety z przykrością zawiadamiamy, iż znajduje się ona jeszcze w budowie. Zapraszamy wkrótce!!!

więcej

 

Ośrodek Wczesnej Interwencji jest niepubliczną, specjalistyczną placówką Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Olsztynie.

Placówka funkcjonuje od 1993 r.

 

Ośrodek obejmuje opieką dzieci z opóźnionym rozwojem psychoruchowym i upośledzeniem umysłowym w wieku od 0 do 7 roku życia z terenu całego kraju.

Celem Ośrodka jest tworzenie warunków wczesnej rehabilitacji i stymulacji rozwoju psychoruchowego dzieci oraz postępowanie wspierające w stosunku do rodzin.

Każda osoba przyjmowana po raz pierwszy konsultowana jest przez zespół specjalistów:

 

1. lekarza neurologa

 2. lekarza psychiatrę

 3. lekarza rehabilitacji

 4. psychologa

 5. logopedę

 6. pedagoga

 

W Ośrodku prowadzone są zajęcia z muzykoterapii pobudzające nawiązanie kontaktu z dzieckiem.

 

Na podstawie badań, wywiadu i obserwacji ustalana jest przez cały zespół wstępna diagnoza (lekarska, psychologiczna, logopedyczna i ruchowa) oraz są wydawane zalecenia do stosowania przez zespół specjalistów i rodziców.

Ośrodek działa w oparciu o pracę całego zespołu wielodyscyplinarnego prowadzoną w systemie konsultacji. Rodzice są uczestnikami całego procesu rehabilitacyjno-terapeutycznego i jako tacy biorą udział w usprawnianiu, omawianiu postępów i trudności.

 

Ośrodek Wczesnej Interwencji działa w systemie konsultacyjnym, rehabilitacja prowadzona jest indywidualnie. Częstotliwość wizyt konsultacyjno-kontrolnych zależy od specyfiki problemów dziecka oraz przebiegu terapii.

 

Spotkania Ośrodka Wczesnej Interwencji odbywają się w wyznaczone soboty. Zapisy prowadzone są osobiście w sekretariacie Ośrodka lub telefonicznie pod numerem telefonu: 89 533-05-32.

 

Do Ośrodka Wczesnej Interwencji nie jest wymagane skierowanie, wizyty są bezpłatne. Rodziców i opiekunów prosimy o dostarczanie posiadanych badań i wydanych opinii dotyczących dziecka.

 

projekt: artformat.pl wykonanie, system CMS: virtualmedia.pl     Odwiedziło nas: gości.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X