Aktualności

„Kto Ty jesteś – Polak mały”

2020-04-04

Dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno -Edukacyjno-Wychowawczego w Olsztynie, złożyła wniosek w sprawie przykładu dobrej praktyki „Kto Ty jesteś – Polak mały”. Jest nam miło poinformować, iż został on pozytywnie rozpatrzony i umieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Olsztynie – ww.ko.olsztyn.pl. Poniżej zamieszczamy link do dobrej praktyki:

 

 

<< Przykłady dobrych praktyk zgłoszonych w roku szkolnym 2019/2020 >>

 

 

Celem podjętego i opisanego działania realizowanego przez muzykoterapeutkę Sylwię Domżalską było zaciekawienie uczniów historią Polski poprzez arteterapię. W oparciu o swój program własny „Kto Ty jesteś – Polak mały” muzykoterapeutka przybliżała wychowankom tradycje i obyczaje lokalne i narodowe. W trakcie realizacji programu odbyły się spektakle teatralne, pokazy tańca, konkursy oraz wycieczki. Powstała również biblioteczka pieśni i wierszy patriotycznych oraz polskich kolęd zapisanych tradycyjnie i przy pomocy symboli PCS. Stworzone zostały również autorskie pomoce dydaktyczne w postaci puzzli, memory, Kodeksu Młodych Patriotów oraz scenariusze spektakli.

 

Realizacja programu wymagała dużej kreatywności i zaangażowania ze strony twórcy, jednakże pozytywne reakcje wychowanków i osób wspierających działania pokazały, iż był to dobry pomysł o czym można się przekonać odwiedzając na stronie internetowej OREW zakładki Rok Niepodległej i Szkoła Pamięta.

 

Poprzez realizację programu nastąpiła integracja środowiska OREW z rodzinami, terapeutami i zaprzyjaźnionym Niepublicznym Przedszkolem Specjalnym Dobry Start. Zrealizowane zostały priorytety Ministerstwa Edukacji Narodowej a placówka wzięła aktywny udział w akcjach Szkoła do Hymnu, Rok dla Niepodległej oraz Szkoła Pamięta. Ośrodek zdobył również certyfikat „Szkoła Młodych Patriotów”.

powrót

projekt: artformat.pl wykonanie, system CMS: virtualmedia.pl     Odwiedziło nas: gości.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X