Historia

Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczy Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Olsztynie jest placówką dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 25 lat, z niepełnosprawnością intelektualną z towarzyszącymi niepełnosprawnościami .

 

Głównym celem działania Ośrodka jest edukacja ( realizacja obowiązku szkolnego), kompleksowa, wielodyscyplinarna pomoc rehabilitacyjna i wychowawcza dzieciom oraz młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną i towarzyszącymi niepełnosprawnościami.

 

Przy realizacji naszych celów przyjmujemy zasadę istnienia możliwości rozwoju każdego człowieka niepełnosprawnego intelektualnie i możliwości osiągnięcia przez niego sprawności społecznej pozwalającej na w miarę samodzielne lub z pomocą uczestniczenie w życiu społecznym. Działamy w ścisłej współpracy z rodziną i środowiskiem osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Zadania OREW w stosunku do podopiecznych obejmują w szczególności rewalidację, realizację obowiązku szkolnego i wychowanie.

 

OREW posiada bardzo dobrą bazę lokalową i wyposażenie o wysokim standardzie - przestronne sale edukacyjne, terapeutyczne, gabinety specjalistyczne - bogato wyposażone w pomoce do zajęć, windę, salę rehabilitacyjną, hydroterapię, salę doświadczania świata, salę diagnostyczną z lustrem weneckim, salę muzykoterapii.

 

OREW realizuje swoje zadania w ścisłej, partnerskiej współpracy z rodzicami i rodziną dziecka.  W ramach tej współpracy niezwykle ważnym dla nas zadaniem jest udzielanie wsparcia psychicznego rodzicom i rodzeństwu oraz pomocy w poznawaniu i zaakceptowaniu potrzeb ich niepełnosprawnego dziecka, brata czy siostry.

 

OREW powstał z inicjatywy rodziców dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Został wpisany do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie w dniu 1 września 1990 roku. Obecnie placówka jest zarejestrowana ewidencji szkół i placówek niepublicznych Miasta Olsztyn pod numerem  7.

projekt: artformat.pl wykonanie, system CMS: virtualmedia.pl     Odwiedziło nas: gości.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X