Aktualności

Wizyta funkcjonariuszy Straży Granicznej

2019-05-22

22 maja odwiedzili nas funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie. Wizyta odbyła się  w ramach projektu: Szkoła Młodych Patriotów. Celem spotkania było poznanie specyfiki służby funkcjonariuszy bezpośrednio ochraniających granice wewnętrzne i zewnętrzne Unii Europejskiej oraz poznanie podstawowych wiadomości o UE.

 

W trakcie spotkania funkcjonariusze przybliżyli zadania Straży Granicznej, zaprezentowali sprzęt używany w codziennej służbie i omówili jego przeznaczenie. Dzieci mogły nie tylko założyć kamizelkę odblaskową i taktyczną, przymierzyć czapkę, hełm ochronny, ale też poddać się kontroli wykrywaczem metali. Specjalnym punktem programu była prezentacja samochodu służbowego, podczas którego uczniowie mogli wsiąść do niego, włączyć sygnały świetlne i dźwiękowe. Chor. sztab. SG Tomasz Kowalski i plut. SG Natalia Rogowska zademonstrowali przy pomocy tarczki STOP zatrzymanie do kontroli pojazdu, chwyty obezwładniające oraz metody kajdankowania podczas zatrzymywania i doprowadzania osób.

 

 Kolejnym punktem wizyty była projekcja filmu obrazującego pracę funkcjonariuszy Straży Granicznej, prezentacja umundurowania oraz krótka pogadanka dotycząca formacji. Uczniowie nie tylko z zainteresowaniem słuchali i oglądali, ale zadawali prowadzącym pytania. Pogadanka była również okazją do omówienia z wychowankami zasad bezpiecznego zachowania na drodze i konieczności noszenia elementów odblaskowych, a dodatkowo zasad postępowania w przypadku próby kontaktu ze strony nieznajomych osób.

 

Dziękując za wizytę dzieci wręczyły funkcjonariuszom Straży Granicznej podziękowanie. Najpiękniejszym jednak podarunkiem dla funkcjonariuszy był entuzjazm i serdeczne uśmiechy, jakie towarzyszyły dzieciom podczas całego spotkania.

 
Spotkanie sprawiło dzieciom ogromną frajdę i poszerzyło wiedzę naszych uczniów. Dziękujemy Panu komendantowi ppłk. SG Jarosławowi Węgrzynowskiemu za możliwość przyjazdu do ośrodka funkcjonariuszy, a pani Natalii i panu Tomaszowi za zaangażowanie w nasze spotkanie .

 

powrót

projekt: artformat.pl wykonanie, system CMS: virtualmedia.pl     Odwiedziło nas: gości.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X