Aktualności

Brzechwa i Tuwim dzieciom

2019-02-15

Jednym z kluczowych przedsięwzięć, podczas realizacji projektu PRZEDSZKOLE TALENTÓW, jest przeprowadzenie konkursu recytatorskiego „Brzechwa i Tuwim dzieciom”. Nasze przedszkolaki również podjęły się tego wyzwania, przygotowując wyjątkowe artystyczne występy. 15 lutego spotkaliśmy się w sali muzycznej, by podziwiać rozmaite talenty wychowanków. Odważni aktorzy, wspólnie z grupą lub rodzicem, mieli okazję zaprezentować wybrany przez siebie wiersz autorstwa wspomnianych poetów. Jako pierwszy wystąpił Adaś z grupy Misiaki, który wcielił się w rolę „Pomidora” i razem z mamą Anną odegrał zabawną scenę niesfornego zachowania tytułowego bohatera wiersza Jana Brzechwy. Następnie, w debiutanckim występie zaprezentowała się Dorotka z grupy Pogodziaki, która wzorowo zarecytowała dwa wiersze: „Lis” oraz „Dzik”. Trzeci z występów należał do Jasia i mamy Aleksandry, którzy oczarowali publiczność utworami „Niedźwiedź” oraz „Papuga”. Pierwsze z grupowych wystąpień zaprezentowały Krasnale. Nasze maluchy, z niezwykłym wyczuciem, wcieliły się w role zwierzątek występujących w wierszu „Dżońcio” Juliana Tuwima. Następnie, trzech przedstawicieli grupy Starszaki: Iza, Jonatan i Fabian, zachwyciło publiczność niebywałą grą aktorską oraz umiejętnością recytacji utworów „Bambo” i „Okulary”. Przedostatni występ należał do grupy Pogodziaki, która w zabawny sposób ukazała losy „Kwoki”, a tym samym - zasady „dobrego” zachowania. Przegląd teatralny zakończyła grupa Misiaki, wprowadzając widownię w wiosenny nastrój za sprawą wiersza Jana Brzechwy – „Wiosenne porządki”.

 

Wszystkie występy zachwyciły zebranych gości i zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz pamiątkowymi dyplomami i książkami. Tego rodzaju przedsięwzięcia pokazują, jak wielkie postępy w rozwoju społecznym czynią przedszkolaki. Z wielką dumą i radością obserwujemy i podziwiamy coraz większą otwartość, odwagę i pewność siebie naszych dzieci.

 

Wszystkim dzieciom, rodzicom i pracownikom zaangażowanym w przygotowanie występów artystycznych serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów!

powrót

projekt: artformat.pl wykonanie, system CMS: virtualmedia.pl    

Przedszkole specjalne Dobry Start w Olsztynie. Zaopiekujemy się Twoim dzieckiem i zapewnimy mu rozwój w domowej atmosferze jednocześnie zapewniając profesjonalną kadrę opiekuńczą. Zapraszamy do korzystania z usług przedszkola.

Odwiedziło nas: gości.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X