O nas

  

Niepubliczne Przedszkole Specjalne Dobry Start

ul. Żołnierska 27 tel: 89 533-05-32

10-560 Olsztynie

 

Przedszkole jest placówką Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Olsztynie. Mieści się w budynku dostosowanym do potrzeb dzieci, otoczonym pięknym ogrodem, z dala od zgiełku i hałasu ulicznego. Jest placówką bardzo kameralną, dzieci i rodzice nie są anonimowi.

Warunkiem przyjęcia do przedszkola jest  posiadanie przez dziecko orzeczenia z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej do przedszkola specjalnego, w którym metody pracy będą dostosowane do niepełnosprawności dziecka.

W Przedszkolu prowadzona jest  wieloprofilowa  intensywna edukacja i rehabilitacja  dzieci od 2,5 roku życia. Ściśle dopasowany program edukacyjny do wieku rozwojowego dziecka pozwala osiągnąć jak najlepsze efekty edukacyjne, rewalidacyjne i wychowawcze.

Bogata oferta edukacyjna pozwala  na wszechstronny rozwój poznawczy dziecka, rozwój umiejętności społecznych, komunikacyjnych, rozwój samoakceptacji i poczucia własnej wartości.

Praca z każdym dzieckiem prowadzona jest na podstawie Indywidualnego Programu Edukacyjno-Terapeutycznego, który jest opracowany przez nauczycieli i specjalistów pracujących z dzieckiem. Program uwzględnia treści i zadania programowe wynikające z Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego Ministra Edukacji jak
i zalecenia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Priorytetem działalności naszej placówki jest wszechstronny rozwój każdego dziecka w trakcie odkrywania świata podczas zabawy, kształtowanie postaw poprzez obcowanie
z otoczeniem społecznym, przyrodniczym, a także nabywanie doświadczeń w obcowaniu z kulturą.

Przedszkole proponuje rozwój indywidualnych zainteresowań i uzdolnień dzieci poprzez np. zajęcia teatralno-muzyczne, plastyczne, ruchowe.

Ważnym elementem działań naszego przedszkola jest integracja ze środowiskiem lokalnym. Realizujemy ją poprzez spotkania z dziećmi z zaprzyjaźnionych przedszkoli i szkół w ramach zajęć otwartych, przedstawień teatralnych, jasełek i wspólnych imprez. W pracy z dziećmi nauczyciele i specjaliści wykorzystują metody i formy pracy dostosowane do indywidualnych potrzeb edukacyjno-terapeutycznych oraz możliwości dziecka.


W ramach oferty edukacyjno-terapeutycznej przedszkola prowadzone są zajęcia dodatkowe:

 • Rehabilitacja ruchowa (metody NDT Bobath, SI, masaż Shantala, PNF)
 • Zajęcia z psychologiem
 • Zajęcia z logopedą i neurologopedą
 • Terapia Tomatisa
 • Hydroterapia
 • Muzykoterapia
 • Dogoterapia
 • Hipoterapia
 • Zajęcia w Sali doświadczania świata
 • Zajęcia z robotyki
 • Terapia widzenia
 • Opieka lekarza rehabilitacji ruchowej i neurologa dziecięcego

Nasze Przedszkole Dobry Start w Olsztynie to przedszkole, w którym dziecko będzie przebywać i wychowywać się w atmosferze życzliwości, zrozumienia i poszanowania godności osobistej.

Przedszkole funkcjonuje cały rok kalendarzowy, również w okresie szkolnych przerw przedświątecznych, ferii zimowych, wiosennych i wakacji. Przedszkole czynne jest w godzinach 6.00 - 16.30.

Sale i gabinety wyposażone są w zabawki, atrakcyjne pomoce dydaktyczne oraz sprzęt specjalistyczny.


Oferujemy trzy posiłki dziennie; śniadanie, obiad (dwa dania), podwieczorek.

Zapewniamy dzieciom różne formy wypoczynku: leżakowanie, relaksację, czynny wypoczynek, spacery, wycieczki.


Nie pobieramy czesnego i wyprawek przedszkolnych. Rodzice pokrywają jedynie koszt wyżywienia ich dziecka.

projekt: artformat.pl wykonanie, system CMS: virtualmedia.pl    

Przedszkole specjalne Dobry Start w Olsztynie. Zaopiekujemy się Twoim dzieckiem i zapewnimy mu rozwój w domowej atmosferze jednocześnie zapewniając profesjonalną kadrę opiekuńczą. Zapraszamy do korzystania z usług przedszkola.

Odwiedziło nas: gości.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X