Aktualności

„Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”

2019-11-28

„Przytuli, gdy smutne serduszko

i bajkę opowie na uszko.

Za nóżkę wlec się pozwoli.

Posiedzi tuż obok do woli.

Na półce cierpliwie poczeka

na tego małego człowieka.

Do łóżka wskoczy przypadkiem.

Łzy otrze swą łapką ukradkiem.

Oswoi straszki i lęki

i nie poskąpi swej ręki.

Był zawsze, jest i dziś

i będzie… Pluszowy Miś.”

 

Miś to zabawka, która towarzyszy dzieciom  wiele lat, to nie tylko pluszowa przytulanka, to "ktoś" bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony.

 

28 listopada Przedszkolaki wzięły udział w obchodach Dnia Pluszowego Misia w ramach projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Głównym celem wspólnego świętowania było rozwijanie czytelnictwa oraz wspólne świętowanie. Dzieci miały okazję wziąć udział w wspólnych zabawach i konkurencjach. Przedszkolaki spotkały się on-line z Misiową Mamą, która opowiedziała dzieciom o przygodach Misia Bruna. Na koniec wspólnej zabawy stworzyliśmy Kodeks Dobrych Praktyk Czytelniczych. Misiowy Dzień przyniósł dzieciom wiele radości.

powrót
„Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury"

2019-10-18

Nasze przedszkole w tym roku przystąpiło do ogólnopolskiego projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Ten wyjątkowy program wzbudza wśród dzieci miłość do literatury już od najmłodszych lat. Głównymi celami akcji są rozwijanie i promowanie czytelnictwa, zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom, wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych, przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych oraz włączenie w życie przedszkola rodziców oraz przedstawicieli środowiska lokalnego.

 

Pani Dyrektor Dorota Lewkowicz-Wejer oficjalnie rozpoczęła projekt w naszym przedszkolu
i przeczytała dzieciom wiersze polskich autorów. Dziękujemy za świetną zabawę oraz zaangażowanie!

powrót

projekt: artformat.pl wykonanie, system CMS: virtualmedia.pl    

Przedszkole specjalne Dobry Start w Olsztynie. Zaopiekujemy się Twoim dzieckiem i zapewnimy mu rozwój w domowej atmosferze jednocześnie zapewniając profesjonalną kadrę opiekuńczą. Zapraszamy do korzystania z usług przedszkola.

Odwiedziło nas: gości.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X