Aktualności

Spadł śnieg!

2018-12-21

Spadł śnieg na policzki, ucha brzeg,

Zmoczył włos, miło chłodzi nos.

Śnieg! Śnieg! Tak jak lód rozpuszcza się!

Kap, kap, płatki śniegu łap!

  

 

Słowa powyższej piosenki towarzyszyły Misiakom podczas ostatnich przedświątecznych zajęć. Tego dnia bowiem powitaliśmy zimę! Nowa pora roku przyniosła ze sobą duże opady śniegu, co nie uszło uwadze chłopców. Bacznie obserwowaliśmy pogodę za oknem i postanowiliśmy urządzić w naszej sali śnieżne zabawy. Była to okazja do stymulacji wielozmysłowej, jak też do obserwacji właściwości śniegu. Chłopcy dzielnie dotykali, ściskali, lepili kule z białego puchu, który stopniowo, ku ich zdziwieniu, zamieniał się w wodę. Następnie kontynuowaliśmy dobrą zabawę i, wykorzystując piankę do golenia oraz farby, stworzyliśmy piękne zimowe krajobrazy. Radości nie było końca!

powrót

projekt: artformat.pl wykonanie, system CMS: virtualmedia.pl    

Przedszkole specjalne Dobry Start w Olsztynie. Zaopiekujemy się Twoim dzieckiem i zapewnimy mu rozwój w domowej atmosferze jednocześnie zapewniając profesjonalną kadrę opiekuńczą. Zapraszamy do korzystania z usług przedszkola.

Odwiedziło nas: gości.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X