Aktualności

Turniej gier edukacyjnych

2018-11-15

15 listopada w naszym przedszkolu odbył się Niepodległościowy turniej gier edukacyjnych! Dzieci miały okazję zmierzyć się z rozmaitymi konkurencjami rozwijającymi wiedzę patriotyczną, umiejętności matematyczne, znajomość kolorów i figur geometrycznych oraz sprawność manualną.

 

Przedszkolaki wzięły udział między innymi w zabawie „Brudne zęby Sznapiego”, podczas której zadaniem było odnalezienie na szablonie krokodyla zęba ze wskazaną przez osobę prowadzącą cyfrą i „wyszczotkowanie” go. Dzieci pomogły również biedronkom, które „zgubiły” swoje kropki! Z radością liczyły i przyczepiały odpowiednią liczbę kropek do papierowych biedronek. Jednak największym powodzeniem cieszyła się zabawa „Polowanie na muchy”, podczas której dzieci rywalizowały w parach, by jak najszybciej odnaleźć i uderzyć klepką wykonaną z balonu muchę ze wskazaną przez osobę prowadzącą cyfrą. Ponadto odbyły się dwie emocjonujące konkurencje drużynowe, w których przedszkolaki miały za zadanie dopasować klocki do kół pod względem koloru oraz w ciągu 60 sekund wrzucić jak najwięcej piłek do pojemników. Ostatnią z zabaw była nietypowa…sensoryczna gra planszowa! Pola gry utworzone zostały bowiem z mat sensorycznych o różnych fakturach i kształtach, a pionkami były same dzieci! Reprezentanci każdej z grup przedszkolnych rzucali kostką, a następnie pokonywali kolejne pola gry. Na uczestników czyhały dodatkowe zadania ukryte pod ponumerowanymi polami. Jednak i tym razem zawodnicy nie zawiedli i doskonale poradzili sobie ze wszystkimi wyzwaniami.

 

Nasze przedszkolaki po raz kolejny udowodniły, że są zdolne, dzielne i wytrwałe, jak również potrafią uczciwie konkurować i współpracować podczas sytuacji zadaniowych i zabaw. Po zakończeniu turnieju dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i odznaki.

 

Turniej gier edukacyjnych odbył się w ramach realizacji projektu PRZEDSZKOLE TALENTÓW.

powrót

projekt: artformat.pl wykonanie, system CMS: virtualmedia.pl    

Przedszkole specjalne Dobry Start w Olsztynie. Zaopiekujemy się Twoim dzieckiem i zapewnimy mu rozwój w domowej atmosferze jednocześnie zapewniając profesjonalną kadrę opiekuńczą. Zapraszamy do korzystania z usług przedszkola.

Odwiedziło nas: gości.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X