Przedszkole pamięta

Cmentarz Św. Jakuba

2019-10-24

24 października grupa Krasnale odwiedziła istniejący od 1870 r. Cmentarz Św. Jakuba. Ostatniego pochówku dokonano tutaj w 1962 r., natomiast w 1984 r. cmentarz wpisano do rejestru zabytków. To tutaj spoczywał Jan Liszewski (założyciel „Gazety Olsztyńskiej”) oraz Seweryn Pieniężny junior (dziennikarz, redaktor i wydawca „Gazety Olsztyńskiej”). Dzieci miały szansę zobaczyć wiele zachowanych nagrobków o dużej wartości artystycznej, w tym drewniane i odlewane krzyże oraz ozdobne ogrodzenia kwater nagrobnych. Z pomocą opiekunów przedszkolaki zapaliły znicze i ustawiły je na grobach. W drodze powrotnej grupa zatrzymała się na Placu Solidarności, przy Pomniku Wolności Ojczyzny. Monument upamiętnia wszystkich tych, którzy poświecili życie lub zdrowie dla idei wolnej i niepodległej Polski. Wyjście zorganizowaliśmy w ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej – Przedszkole pamięta.

powrót

projekt: artformat.pl wykonanie, system CMS: virtualmedia.pl    

Przedszkole specjalne Dobry Start w Olsztynie. Zaopiekujemy się Twoim dzieckiem i zapewnimy mu rozwój w domowej atmosferze jednocześnie zapewniając profesjonalną kadrę opiekuńczą. Zapraszamy do korzystania z usług przedszkola.

Odwiedziło nas: gości.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X