Ogłoszenia

PPK - Informacja dla pracowników

2020-10-07

 

  KOMUNIKAT

DLA PRACOWNIKÓW PSONI KOŁA W OLSZTYNIE WS. PPK

 

 

Szanowni Państwo,

informujemy, że na podstawie przesłanych przez Państwa propozycji, PSONI Koło w Olsztynie wraz z reprezentacją pracowników podjęło decyzję o utworzeniu Pracowniczego Planu Kapitałowego (PPK) dla pracowników PSONI Koła w Olsztynie we współpracy z PKO Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych S.A. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w wyborze instytucji finansowej.

 

 


 

Nadszedł czas podjęcia decyzji.

Kolejnym etapem tworzenia PPK w PSONI Koło w Olsztynie, jest zawarcie w imieniu i na rzecz pracowników umów o prowadzenie PPK.Należy przy tym pamiętać, że:

 

 • Pracodawca dokonuje automatycznego zapisu pracowników, którzy ukończyli 18 lat a nie ukończyli 55 - chyba że pracownicy Ci przed upływem wyznaczonego terminu złożą deklarację o rezygnacji z wpłat do PPK (deklaracja - załącznik nr 1). Tym samym, jeżeli wyrażamy chęć dołączenia do PPK i mamy od 18 do 54 lat, nie musimy nic robić. Każda osoba zatrudniona (na umowę o pracę lub na umowę zlecenie), która spełnia ustawowe kryteria, w tym podstawowe kryterium wieku, zostanie do PPK zapisana automatycznie, bez konieczności dopełnienia przez nią jakichkolwiek formalności.
  •  
 • Ustawodawca przewidział możliwość dołączenia do programu przez osoby z przedziału wiekowego 55-70 lat, a dokładnie osoby, które ukończyły 55 rok życia, a nie ukończyły 70 roku życia. Należy w tym celu wypełnić stosowny wniosek i przedłożyć go pracodawcy (wniosek - załącznik nr 2)
  •  
 • osoby w wieku 70+ w ogóle nie będą włączane do systemu.

Przepisy nie ograniczają liczby rezygnacji z PPK i liczby ponownego przystąpienia do programu. Częste rezygnacje i ponowne przystępowanie do PPK nie będą jednak dobrze służyły długoterminowemu gromadzeniu oszczędności. Lepiej zatem dobrze przemyśleć swój wybór i podjąć wyważoną decyzję w zakresie uczestnictwa w systemie PPK.

 

Uwaga: złożone przez Państwa wcześniej prośby o rezygnację z PPK, z mocy prawa są nieważne (deklaracja o rezygnacji z wpłat do PPK musi zostać złożona pracodawcy  na piśmie i zgodnie ze wzorem znajdującym się w Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 12 czerwca 2019 r. w sprawie deklaracji o rezygnacji z dokonywania wpłat do pracowniczych planów kapitałowych (Dz. U. poz. 1102) - deklaracja stanowi załacznik nr 1

 


 

JEDNOCZEŚNIE INFORMUJEMY, ŻE WYZNACZONY PRZEZ PSONI KOŁO W OLSZTYNIE TERMIN DO ZŁOŻENIA DEKLARACJI REZYGNACJI Z DOKONYWANIA WPŁAT DO PPK MIJA 26 PAŹDZIERNIKA 2020R. – OBOWIĄZKOWA FORMA PISEMNA

 


 

 

(Deklaracje i wnioski należy składać w dziale kadr (pok. 3), ul. Żołnierska 27, 10-560 Olsztyn)

 

Polecamy Państwu krótki filmik „Dlaczego warto oszczędzać w PPK

  

W załączeniu przesyłamy Państwu:

1. Komunikat dla wszystkich pracowników zawierający szczegółowe informacje na temat:

 • źródeł finansowania PPK,
 • automatycznego zapisu do PPK,
 • rezygnacji z PPK,
 • możliwości przystąpienia do PPK osób pomiędzy 55 a 70 rokiem życia,
 • możliwości obniżenia wpłaty podstawowej,
 • wpłaty dodatkowej,
 • ponownego dokonywania wpłat

2. Ulotka o PPK

3. Prezentacja o PPK dla pracowników

4. Zniżki i promocje dla pracowników oszczędzających w PPK zarządzanym przez PKO TFI

5. PPK w pytaniach i odpowiedziach (poradnik dla pracownika)

 

Z poważaniem

Piasecki Łukasz

 


 

Załączniki do komunikatu:

powrót

projekt: artformat.pl wykonanie, system CMS: virtualmedia.pl    

Przedszkole specjalne Dobry Start w Olsztynie. Zaopiekujemy się Twoim dzieckiem i zapewnimy mu rozwój w domowej atmosferze jednocześnie zapewniając profesjonalną kadrę opiekuńczą. Zapraszamy do korzystania z usług przedszkola.

Odwiedziło nas: gości.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X